X

خبر


تاریخ ثبت خبر: 1397/9/20
کد خبر: 46115
تعداد بازدید: 311 بار
نسخه چاپی print
ضرورت آموزش های محیط زیستی از سنین کودکی

شهردار منطقه 14 تهران با حضور در مدرسه اندیشه از انجام طرح مشارکتی ویژه جمع آوری پسماند خشک توسط دانش آموزان این مدرسه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14 تهران،حسین بحیرایی در بازدید از مدرسه اندیشه بر ضرورت انجام اقداماتی در جهت حفاظت از محیط زیست مانند اهتمام در کاهش تولید زباله،انجام تفکیک زباله از مبدا،کاهش استفاده از ظروف یک بار مصرف و سایر نیازهای مدیریت پسماند تاکید کرد.

وی با تاکید بر نهادینه کردن آموزش های تفکیک پسماند از دوران کودکی تصریح کرد: آموزش می تواند تاثیر قابل توجهی در تقویت فرهنگ زیست محیطی و رسیدن به اهداف توسعه پایدار داشته باشد.آشنایی جوانان با علوم پایه زیست محیطی در مقاطع مختلف تحصیلی می تواند روحیه سازگاری و حس مسئولیت پذیری در حفاظت از منابع طبیعی را در دانش آموزان تقویت کند.

شهردار منطقه 14 تهران در ادامه افزود: بدیهی است در چنین وضعیتی مطلوب ترین روشهای آموزشی توام با دسترسی به دانش روز و نیز تشویق دانش آموزان به یادگیری و مطالعه می تواند در دستیابی به اهداف مدیریتی برای حفظ و حمایت از محیط زیست کمک موثری کند. به عنوان مثال استفاده نکردن از محصولات یک بار مصرف، تفکیک زباله های قابل تجزیه از زباله های تجزیه ناپذیر و زباله های قابل بازیافت، صرفه جویی در مصرف آب و انرژی و غیره.آموزش محیط زیست در طبیعت باعث می شود که دانش آموزان از نزدیک با چگونگی تاثیرات محیط طبیعی در محدوده شهری آشنا شوند و انواع خسارات حاصل از پیشرفت فناوری را با چشم ببینند.

گفتنی است در پایان این بازدید از دانش آموزان و کادر مدرسه اندیشه به جهت اجرای موفقیت آمیز طرح تفکیک از مبدا تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا شد.


 

print
rating
  نظرات

 

ارتباطات مردمی


آپارات   شهرداری منطقه14:

aparat.com/region14

اینستاگرام   شهرداری منطقه14:

regionn14

انتقادات و پیشنهادات

نظــــرســنـجـــی

راه های ارتباط با شهرداری منطقه 14

بزرگراه محلاتی، نبرد جنوبی، بعد از چهار راه زمزم

96040900-96040000

9601022

Info.region14@tehran.ir

1777683193

ساعت کاری شهرداری منطقه 14:

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 15:30

چهارشنبه 8 الی 14:15