X

خبر


تاریخ ثبت خبر: 1397/8/27
کد خبر: 46096
تعداد بازدید: 194 بار
نسخه چاپی print
استفاده حداکثری از ظرفیت های گردشگری منطقه 14 در کسب در آمد پایدار

شهردار منطقه 14 تهران در ادامه بازدید های میدانی خود از سطح محلات منطقه از مجموعه "خانه موزه استاد معین و استاد امیرجاهد" بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های فرهنگی هنری این مجموعه  در راستای ترویج و اشاعه هنر موسیقی و ادبیات ایران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14 تهران،حسین بحیرایی شهردار منطقه با اشاره به ظرفیت های فرهنگی منطقه 14 تهران اظهار کرد: باید نقاب از چهره زیبایی های این منطقه برداشته و ظرفیت های این منطقه بیش از پیش معرفی شود.

شهردار منطقه 14 تهران با اشاره به اینکه باید کرامت اصحاب رسانه در عالی ترین سطح حفظ شود، افزود: اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه های کشور هستند و باید کرامت و منزلت آن ها را به رسمیت بشناسیم.

وی با اشاره به نقش پراهمیت "گردشگری" در ایجاد درآمد پایدار برای اداره شهر عنوان کرد:در سال های گذشته کسب در آمد از طریق منابع درآمدي ناپایدار شهرداري همچون درآمد حاصل از جرایم شهري و تخلفات ساختمانی و واگذاري مازاد تراکم سهم عمده اي از درآمد شهرداري را به خود اختصاص داده بوده است؛ بنابراین توجه و تمرکز بر منابع درآمدي پایدار موجـب کـاهش تبعـات یـاد شده خواهد شد.

وی افزود:  با توجه به تکالیف قانونی شهرداريها در ایجاد نظام درآمدي پایدار، استفاده از ظرفیتهـاي بـالقوه گردشگري در شهر تهران میتواند نقش بسزایی در زمینه تأمین درآمدهاي پایدار براي شهرداري داشـته باشد.گردشـگري، یکـی از ارکـان اصلی و محرك اقتصادي بسیاري از شهرهاست که نقش مهمی در اشتغال، درآمد پایدار و حفاظت زیرساخت ها و خدمات عمومی شهري بر عهده دارد و شهر را در مسیر توسعه پایدار هدایت می کند.بنابراین تمام تلاش ما باید بر این باشد که تمامی ظرفیت های گردشگری منطقه استفاده مطلوب و راه کسب درآمد پایدار را به پررونق شکل ممکن ایجاد کنیم.

در ادامه این بازدید مهدی سبحانی مدیر مجموعه "خانه موزه استاد معین و استاد امیرجاهد"   با اشاره به فعالیت ها و برنامه های این خانه موزه عنوان کرد: این مجموعه متشکل از دو خانه قدیمی استاد محمد معین(مولف فرهنگ معین و وارث علامه دهخدا در جمع آوری لغتنامه دهخدا) و پدر همسر ایشان استاد امیر جاهد(شاعر و تصنیف ساز) است که از سال 1385 توسط شهرداری تهران خریداری شد و هم اکنون در قالب خانه موزه استاد محمد معین و مرکز فرهنگی و هنری مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: خانه موزه های استاد محمد معین و استاد امیر جاهد به عنوان خانه فرهنگ و خانه تصنیف به آموزش تمامی ساز های ایرانی و موسیقی جهانی، تئوری موسیقی، اصول آهنگسازی و ... با حضور استادان برجسته می پردازد و در پایان دوره ها به هنرجویان گواهی نامه رسمی اعطا خواهد کرد.

به گفته سبحانی برگزاری سلسله نشست های ادبی با موضوعات حافظ شناسی، تفسیر مثنوی، شاهنامه خوانی، ادبیات نمایشی  و ادبیات کلاسیک ایران از دیگر فعالیت های این خانه موزه است.

گفتنی است خانه موزه استاد معین و استاد امیر جاهد در خیابان پیروزی، چهارصد دستگاه، نبش اتوبان امام علی، انتهای خیابان بایزید بسطامی واقع شده است.


 

print
rating
  نظرات

 

ارتباطات مردمی


آپارات   شهرداری منطقه14:

aparat.com/region14

اینستاگرام   شهرداری منطقه14:

regionn14

انتقادات و پیشنهادات

نظــــرســنـجـــی

راه های ارتباط با شهرداری منطقه 14

بزرگراه محلاتی، نبرد جنوبی، بعد از چهار راه زمزم

96040900-96040000

9601022

Info.region14@tehran.ir

1777683193

ساعت کاری شهرداری منطقه 14:

شنبه تا سه شنبه 8 الی 16:30

چهارشنبه 8 الی 15:30