X

خبر


تاریخ ثبت خبر: 1397/8/13
کد خبر: 46076
تعداد بازدید: 44 بار
نسخه چاپی print
نژاد بهرام عضو شورا در بین دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه امام حسین (ع) حضور یافت

نژاد بهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه، جمعی از معاونین و مدیران شهرداری و آموزش پرورش منطقه 14، به مناسبت سالروز 13 آبان ماه، در مدرسه شاهد امام حسین (ع) حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14: زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رئیسه شورا شهر تهران به مناسب روز دانش آموز در مدرسه شاهددخترانه «امام حسین(ع)» که در منطقه 14 شهر تهران واقع شده، حاضر شد و با دانش آموزان دبیرستانی به گفت و گو نشست. او به دختران گفت که درس خواندن خوب است، به شرطی که انسان مستکبر بار نیارود و این که آنها خلق نشده اند که فقط نمراتشان خوب باشد؛ به اعتقاد او، وجه بيرونی مبارزه با استكبار نبايد بر وجه درونی آن كه موتور حركت استكبار ستيزی جهت ارتقا توانمندی است، غالب بشود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر، 13آبان را فرصت خوبی دانست که در کنا هم بدانیم، هر حقی که وجود دارد در کنارش تکالیفی هم تعریف شده اند. او خطاب به دانش آموزان گفت: «شما حق دارید درس بخوانید، حق دارید به دانشگاه بروید، حق دارید مسافرت بروید، حق دارید بروید کربلا؛ حق دارید بروید ورزشگاه؛ حق دارید در آینده شغل داشته باشید؛ زندگی مشترک تشکیل دهید؛ صاحب فرزند شوید؛ شما حق دارید هر کاری دوست داشتید انجام دهید اما تکلیف هم دارید. حق را با تکلیف تعریف می کنند. خدا هم در برابر تکلیف ها، حق و حقوقی هم برای ما قرار داده؛ خداوند برای انسان حق و اختیار را تعریف کرده در کنارش می گوید: ظلم نکن، استکبار نورز، تکبر نکن، با پایت به زمین نکوب، حواست باشد پایت را کجا می گذاری. اما علی(ع) خطاب به مالک اشتر می گوید: این مردم برادران و خواهران دینی تو هستند و در اصل آفرینش با تو برابرند پس هیچ فخر و تکبر نداشته باش.»

نژاد بهرام اضافه کرد: «امروز روز مبارزه با تکبر و استکبار است؛ استکبار ناشی از عدم آگاهی و نشناختن خود و جهان پیرامون خود است. این که ندانیم نقاط قوت و ضعفمان چیست و باورمان بشود که جهان و چرخ اختیار آن در دست ماست؛ اینجاست که تکبر می ورزیم و تکالیفمان را انجام نمی دهیم.»

و خطاب به دانش آموزان گفت: «شما که قرا است از دریای دانش به کجا برسید؟ قرار است فقط دانش بلد باشید فقط کلاس کنکور بروید؟ فقط رتبه کسب کنید و نمراتتان خوب باشد؟

قرار است شهروندان و آدم های خوبی باشیم؛ خدا ما را خلق نکرده نمره خوب کسب کنیم؛ انسان های خوب، زنان و مردان توانمند، باغیرت، پرتوان، آگاه و دانشمندی باشیم؛ انسان باشیم و اخلاق انسانی بلد باشیم.»

نژاد بهرام ادامه داد: «درس خوب است اما به شرطی که ابزاری برای اخلاق خوب و انسان خوب شدن باشد؛ به شرطی که انسان را مستکبر بار نیارود؛ امروز را به خاطر داشته باشید خواهران و برادران شما در مبارزه با استکبار شهادت رسیدند؛ اتفاقات بسیاری در این روز رخ داده اما آن چه بیش از هرچیزی در این روز به شما پیوند می خورد موضوع دانش آموزی و کسب دانش است.»

نژاد بهرام گفت: «وجه بيرونی مبارزه با استكبار نبايد بر وجه درونی آن كه موتور حركت استكبار ستيزی جهت ارتقا توانمندي است، غالب بشود.

امروزه استکبار ستیزی بیشتراز منظر بیرونی آن مد نظر است است؛ مبارزه با آمریکا و افراد جهانخوار و... اما استکبارستیزی رویه درونی هم دارد که به شما بیشتر مربوط است. باید از تمام امکانات و ظرفیت ها ابزاری بسازیم و فرصتی را برای خودمان ایجاد کنیم که توانمندتر بشویم که نیازهای خود و کشورمان را در مسیر تعالی انسان براورده کنیم.»

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، به دانش آموزان گفت: «شما قطعه ای کوچک از مجموعه دانش آموزان این کشورید؛ یادتان باشد استکبارستیزی شما دانش آموزان در کسب دانش و مشارکت در انجام تکالیف است شما شهروندان این شهر هستید و ما نماینده های شما دیدگاهها و نظرات شما درباره شهر همان آثار توانمندی است ؛ این که به محل زندگی و افراد دیگر فکر می کنید به کشور و سرزمینتان فکر می کنید؛ شما مسئولیت پذیرید چون حق دارید در این سرزمین به خوبی، شادی وبزرگی زندگی کنید؛ این سرزمین شما مفتخر است که شما را دارد که درس زندگی را بیش از فیزیک و شیمی  ریاضی می دانید؛ به بزرگی خود افتخار کنید و افکار بزرگ داشته باشید.»

شهردار منطقه 14 گفت: ما زمانی می‌توانیم با استکبار به معنی حقیقی کلمه مبارزه کنیم و آن‌ها را از صحنه جهانی بیرون کنیم که شما آینده‌سازان در تحصیل محکم قدم بردارید و بتوانید آینده کشور را بسازید.

وی افزود: بزرگان کشور ما در مقاطع زمانی مختلف بر کسب علم و دانش درخور فرهنگ و تمدن ما تأکید کرده‌اند

بحیرایی در پایان قول افزایش وسایل ورزشی به این مدرسه را داد و گفت ما باید به‌موازات تحصیل ورزش را هم تقویت کنیم.

print
rating
  نظرات

 

ارتباطات مردمی


آپارات   شهرداری منطقه14:

aparat.com/region14

اینستاگرام   شهرداری منطقه14:

regionn14

انتقادات و پیشنهادات

نظــــرســنـجـــی

راه های ارتباط با شهرداری منطقه 14

بزرگراه محلاتی، نبرد جنوبی، بعد از چهار راه زمزم

96040900-96040000

9601022

Info.region14@tehran.ir

1777683193

ساعت کاری شهرداری منطقه 14:

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 16:30

چهارشنبه 8 الی 15:15